Přidat otázku

Jméno: * E-mail *

Telefón Zařazení *

Nadpis *


pole označená * jsou povinná
www.legrandforum.cz

Potřebujete pomoci?

Poradíme Vám.

- vypínače a zásuvky

- inteligentní systémy

- vstupní systémy

- jištění a svítidla

- prodlužovačky

- jiné

Jméno: Honza

Datum: 03.04. 2021

Zodpovězené: Ne


Zařazení: Různé

Zapojeni wifi spinace do instalace krizovych prepinacu

Dobry den,

mel bych dotaz ohledne zapojeni wifi spinace Sonoff R2.
https://www.smart-switch.cz/chytre-spinace/sonoff-mini-r2/

Chtel bych ho zapojit k osvetleni, ktere je ovladano pomoci 4 spinacu c.6 a C.7. Schema podobne tomuto: http://www.legrandforum.cz/ckfinder/userfiles/images/spinac-7m.jpg

Myslite, ze to pujde a pokud ano, prosim o radu jak to zapojit.

Dekuji
...

Jméno: Filip Dušek

Datum: 15.02. 2021

Zodpovězené: Ne


Zařazení: Různé

Návod termostat Niloe

Dobrý den,
prosím o zaslání českého návodu na termostat Niloe.
Děkuji,
Filip Dušek ...

Jméno: Pavel Petrák

Datum: 22.08. 2020

Zodpovězené: Ne


Zařazení: Různé

Zapojení zásuvky v domě

Dobrý den, v celém rodinném domku (rekonstrukce 1987 odbornou firmou) mám zásuvky napojeny 2-žilovým kabelem: levá svorka tmavá žíla=fáze; kolík a pravá svorka žlutozel.žíla. Dodnes bez jakýchkoliv problémů. Nyní však došlo k tomu, že zapůjčená elektr. ruční pila při zapojení do kterékoliv zásuvky ihned vyhazuje jistič. Jinde však funguje zcela bez problémů. Poradíte co s tím? Kde je chyba? Díky za odpověď. P.Petrák ...

Jméno: Lukáš Hájek

Datum: 01.12. 2019

Zodpovězené: Ne


Zařazení: Různé

Legrand x8000 Smarther Wifi thermostat

Dobrý den,
již dva týdny se nemohu připojit k termostatu Legrand X8000w smarther. Vždy jsem se připojoval přes iOS/Android aplikaci, nyní se aplikace. nemůže připojit. Při novém připojení termostatu k wifi mi to hlásí že termostat nelze nalézt. Už jsem to řešil snad všemi způsoby, novým účtem, novým zapůjčeným termostatem, různými telefony s operačním systémem, stále bez výsledku.

Nemáte někdo jiný tento problém? Popř. jak to řešit? termostat funguje, ale mohu jej ovládat pouze manuálně a nelze na něm v současnosti nic nastavit (vše se realizuje přes aplikaci, která mi nefunguje z důvodu nemožnosti připojení).

Díky,
Lukáš H. ...

Jméno: Radek Klesa

Datum: 08.10. 2019

Zodpovězené: Ne


Zařazení: Různé

Termostat legrand

Dobrý den,

prosím o zaslání českého návodu na termostat Niloe.

Děkuji,

Radek Klesa ...

Jméno: Daniel Zavrtálek

Datum: 12.07. 2019

Zodpovězené: Ne


Zařazení: Různé

Umí legrand/bticino (Zigbee) komunikovat se Somfy?

Dobrý den,
Jsem majitelem bytu, ve kterém jsou nainstalované venkovní žaluzie ovládané dálkovým ovládáním. Pohon je od Somfy a ovládání je přes dálkový ovladač Somfy Situo 5 Variation io.
Když jsme se nastěhovali před rokem do bytu, všiml jsem si, že na zdech u oken zůstaly zaslepené vypínače (původně určené k ovládání venkovních žaluzií). Po dotazu na developera mi bylo řečeno, že v místě zaslepených vypínačů je pouze přívod a tento je bohužel nefunkční (nebo alespoň nepoužitelný pro vypínače žaluzií). Zásuvky v bytě jsou Legrand/bticino Living light.
Ideálně bych chtěl ovládat žaluzie, jak pomocí dálkového ovladače, tak i ovladačů na zdi. Proto hledám řešení. Myslím, že by se problém dal vyřešit pomocí vypínačů napájených baterií (nikoliv přívodem).

Řešení vidím v dokoupení centrálního ovladače žaluzií od bticino (napájení baterií, Zigbee) a sesynchronizovaní se stávajícím dálkovým ovládáním a pohonem od Somfy. Nejsem si jenom jist, zdá-li naistalovany pohon od Somfy umí komunikovat s ovládači na zeď od Legrand/bticino (Zigbee 2.4GHz). Somfy io-homecontrol pracuje na kmitočtu 868.95 MHz.

Potom bych viděl 2 možnosti:
1) Pokud bticino Zigbee umí komunikovat s Somfy io-homecontol, tak by se jednalo pouze o dokoupení a instalaci centrálních ovladačů žaluzií( bticino N4599N + Krytky: bticino N4911AHN, N4915AN).

2) Pokud bticino Zigbee neumí komunikovat se Somfy io-homecontol, tak bych pravděpodobně musel dokoupit jak centrální ovladače žaluzií ( bticino N4599N + Krytky: bticino N4911AHN, N4915AN), tak i bticino (Zigbee) žaluziový spínač/pohon (bticino 88326) a dálkový ovladač (bticino 88232).

V tuto chvíli bych potřeboval potvrdit, jestli je moje úvaha správná, případně která z variant je ta správná - 1) nebo 2). Otázka: Umí legrand/bticino (Zigbee) komunikovat se Somfy?

S pozdravem,
Daniel Zavrtálek

...

Jméno: Renda

Datum: 24.11. 2018

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Různé

Eliot - smarther-wi-fi-termostat

Dobrý den,

• mam zakoupený výrobek viz odkaz https://www.legrand.cz/smarther-wi-fi-termostat

• termostat připojen na elektrokotel ústředního vytápění mého RD, kdy manuální ovládání funguje standardně a OK

• bohužel nefunguje vzdálené ovládání termostatu a nevím jak dále postupovat, manuál je strohý a prosím o informaci jak dále postupovat ?

Popis problému:

- aplikace k termostatu stažena na iOS 12.1, kdy registrace a přihlášení proběhlo úspěšně tj. včetně propojení termostatu na domácí wifi síť ( jinak internetové připojení je od poskytovatele O2 a produkt „AKTIV HD až 50 Mb/s“)

- pokud jsem v blízkosti domácí wifi sítě, tak lze termostat vzdáleně ovládat aplikací v mobilu a je OK, ale jak se vzdálím mimo dosah domácí wifi sítě, tak termostat již nelze vzdáleně ovládat aplikací v mobilu …. respektive aplikace nahlásí „NELZE SE PŘIPOJIT K PŘÍSTROJI!“ a na registrační e-mail přišla jednorázová zpráva tj. "MEZISÍŤOVÁ BRÁNA NENÍ PŘIPOJENA K INTERNETU" …. bohužel nevím co znamená pojem mezisíťová brána, ani kde se má případně dále co nastavit a bylo již funkční ?


Předem děkuji za zpětnou vazbu a jsem s pozdravem
Renda T.


...

Jméno: Pavel Krejza

Datum: 21.07. 2018

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Různé

Biticino living light

Dobrý den.

Klient s architektem si vybral komponenty od Biticino-living light, nemám s tím zkušenost, potřeboval bych poradit, jaké komponenty použít k ovládání žaluzií, popřípadě schéma jejich zapojení.

Jsou dvě sekce, přízemí a patro. V každé sekci je 10x žaluzií. Jaké ovladače jsou potřeba na jednotlivé okna? 20 kusů.- obj.č.

Každá sekce má centrální ovladač kterým ovládá všechny žaluzie v dané sekci. Jaký ovladač použít? Dva kusy. - obj.č.

Potom chtějí ještě u vchodu do objektu jeden ovladač žaluzií, kterým sjedou/vyjedou komplet celý barák. Jaký ovladač použít ? Je stejný jako na sekce?

Architekt mi zdělil, že Biticino nepotřebuje pod tyto ovladače žádné spínací relé, že je již jejich součástí . Je tomu tak?

Děkuji za info s pozdravem Pavel...

Jméno: Libor Mareš

Datum: 04.11. 2017

Zodpovězené: Ne


Zařazení: Různé

Termostat niloe

Dobrý den, prosím o zaslání cz návodu na termostat niloe. Děkuji. ...

Jméno: Libor Mareš

Datum: 04.11. 2017

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Různé

Termostat niloe

Dobrý den, prosím o zaslání cz návodu na termostat niloe. Děkuji. ...