Přidat otázku

Jméno: * E-mail *

Telefón Zařazení *

Nadpis *


pole označená * jsou povinná
www.legrandforum.cz

Potřebujete pomoci?

Poradíme Vám.

- vypínače a zásuvky

- inteligentní systémy

- vstupní systémy

- jištění a svítidla

- prodlužovačky

- jiné

Jméno: Richard 40682026927onšovský

Datum: 24.10. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Valena

záslepka

Dobrý den.
Existuje v řadě Valena záslepka do rámečku? Místo klasického vypínače na venkovní světlo jsem zvolil světlo s pohybovám čidlem, takže vypínač je zbytečný, ba dokonce na škodu. Chtěl bych vypínač vyndat a zaslepit. Bohužel se nedá schovat víčkem jako krabice, protoýe je to dvourámeček a vedle je zásuvka. Půjde to nějak profesionálně zakrýt?
Děkuji za odpověď. ...

Jméno: Dostál

Datum: 14.10. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Různé

Úzké vypínače

Dobrý den,sháním obyčejný jednopólový vypínač, ale o maximální šířce 6 cm včetně rámečku.Existuje něco takového? Děkuji za odpověď.Dostál. ...

Jméno: Jan Martinec

Datum: 10.10. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Niloé

Podsvětlené vypínače Niloé

Dobrý den,
měl bych otázku k podsvětleným vypínačům řady Niloé.
Zapojoval jsem dva tyto vypínače. Podsvětlujícím elementem je v tomto případě LED pásek (3 LED diody s podpůrnou elektonikou), který se umisťuje pod klapku vypínače. První z dvou drátů vedoucí od pásku jsem připojil na spínací svorku. Druhý jsem pak připojil k nulovému vodiči, který mám přivedený do krabice pod vypínačem. Funkci jsem logicky předpokládal takovou, že LED pásek se rozsvítí po zapnutí vypínače a zhasne po jeho vypnutí. K mému překvapení LED pásek funguje tak, že pokud je vypínač vypnutý, svítí pouze 1 LED dioda, po zapnutí vypínače svítí všechny LED diody. Není mi sice příliš jasné, jak to funguje, ale celkem mě to mile překvapilo :)
Když jsem ale nyní zapojoval druhý takovýto vypínač, tak jsem zapojení provedl naprosto stejně a nyní se podsvětlení chová tak, jak jsem původně předpokládal, tedy při zapnutí svítí všechny LED, po vypnutí nesvítí nic.

Nechci vypadat jak úplný pablb, ale co je tedy správně a v čem mohu dělat chybu?

Děkuji
Martinec
...

Jméno: Tomas Velfl

Datum: 30.09. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Galea Life

Spinac pro zaluzie

Dobry den,
dostal jsem nabidku na realizaci zaluzii s elektropohony SOMFY a vypinaci INIS DUO VB.
Je mozne vypinace nahradit nejakym vyrobkem z rady Galea Life?
Pokud ano, prosim o presnou specifikaci.
Diky moc,
Tomas Velfl ...

Jméno: Daniela Fialová

Datum: 17.09. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Céliane

Celiane Wenge

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je v této řadě dostupný i 2rámeček (na dvouzásuvku). A můžete mi, prosím, poradit, u kterého distibutora v Praze bychom tento produkt našli skladem? Bohužel se nám to zatím nepodařilo.
Předem děkuji za odpověď.

Hezký den
Daniela Fialová ...

Jméno: Svoboda

Datum: 30.08. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Céliane

Prosvětlené vypínače - problém s LED svítidly - dodatek k minulému dotazu

Dobrý den,
díky za info ale problém je jinde. LED svítidla jsou naprosto v pořádku, problém je v kombinaci s prosvětlenými vypínači,kdy proud, který napájí tyto vypínače postačí po naakumulování k tomu, aby na okamžik rozsvítil LED svítidlo a toto se celé neustále opakuje. Po připojení LED svítidla k vypínači bez prosvětlení je vše v pořádku a nic nebliká. Z tohoto důvodu tedy nelze kombinovat LED svítidla s prosvětlenými vypínači, což není nikde uvedeno. Pokud se mýlím tak budu rád za fundovanou odpověď. Děkuji.
Svoboda ...

Jméno: Radka Poláchová

Datum: 27.08. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Valena

Vypínače a zásuvky

Dobrý den, měli bychom takový dotaz.Našli jsem si, že Vaše firma dělá vypínače i zásuvky s krytím IP44 pro venkovní použití.My předěláváme dům,potřebujeme vypínače a zásuvky ven a zvonkové tlačítko.K fasádě domu nám byly navržené kovové doplňky.Děláte prosím v kovu, nějaké vypínače a zásuvky ven?Dočetla jsem se, že jen v bílém a béžovém provedením. Mohli byste nám prosím něco doporučit,pokud by to u typu Valena nešlo.
Děkuji moc.
S pozdravem Poláchovi ...

Jméno: Lukáš Pavlík

Datum: 27.08. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Galea Life

tlačítko

potřebuji osadit tlačítko pro sepnutí VZT přes stykač a zároveň mít na tlačítku světelnou indikaci chodu VZT (napájení 24V). V místnosti je instalována řada Legrand Galea Life v kůži a tmavém bronzu. Můžete mi prosím specifikovat sestavu pro objednání, v obchodech mi neumí poradit.
Děkuji. ...

Jméno: Svoboda

Datum: 26.08. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Céliane

Prosvětlené vypínače - problém s LED svítidly

Dobrý den,
po nainstalování prosvětlených vypínačů řady Celiane jsem do chodby osadil svítidla LED - každé s malým originál transformátorkem. Po zapnutí bylo vše v pořádku - svítidla svítí a vypínače nikoli (4 vypínače zapojené tak, že ovládají 1 světlo). Po vypnutí ale světla v intervalu asi 3 vteřin naplno bliknou. Na zkoušku jsem zapojil místo svítidla LED klasickou žárovku a je vše v pořádku - nic nebliká. Dá se toto blikání nějakým způsobem odstranit?
Děkuji za radu.
S pozdravem
Svoboda ...

Jméno: Pavel Vorlíček

Datum: 25.08. 2013

Zodpovězené: Ano


Zařazení: Niloé

Vypínače a zásuvky

Dobrý den , nikde jsem nenašel jestli vyrábíte vypínače a zásuvky řady Niloe také pro připojení kabelů bezšroubově ? Děkuji za odpověd Vorlíček ...